Оголошення
За наданням послуг з сертифікації товарів та оформлення висновків про походження для отримання ліцензії на експорт зернових звертайтесь за номером телефону 0508666056 Оксана ФЕДОТОВА, провідний фахівець УЕ і СТ
Туристично-рекреаційні ресурси
Херсонщина - один з найпривабливіших регіонів України, що має унікальні можливості для розвитку туризму. Наш регіон - чудове місце, щоб розпочати тур по мальовничій південній частині України. 200 кілометрів Чорноморського й Азовського узбережжя, що належить області, зі зручними піщаними пляжами, добре розвинутою інфраструктурою парків і будинків відпочинку готові вітати українських і іноземних гостей. Повітря наповнене заспокійливим ароматом степових трав і квітів, смолистим запахом сосен.
Особливо приваблює дітей, які приїздять сюди набиратися сил і здоров'я не тільки з усіх регіонів України, а й з Росії, Білорусі, Казахстану та інших країн, курортна зона морського узбережжя Таврійського краю. До їхніх послуг - близько 100 дитячих оздоровчих закладів як у місті-курорті Скадовську, так і в селах Лазурне, Залізний Порт, Хорли на Чорному морі та на Арабатській Стрілці на Азовському морі, що простяглася на 115 км шириною від 270 м до 8 км.
Ті, хто надає перевагу більш активному відпочинку, мають можливість приємно провести час у національному парку "Асканія-Нова", насолодитися його унікальним розмаїттям. Парк був заснований бароном Фрідріхом Фальц-Фейном у незайманих степах, населених численними чередами куланів і сайгаків, зграями степових птахів. Щоб зберегти для нащадків цей дивосвіт з його незайманою плугом рослинністю та рідкісним тваринним світом, він першим у світі вивів з господарського землекористування понад 10000 га й організував в Асканії-Новій степовий резерват. У ньому і донині збереглися у своєму первісному вигляді незаймані людиною 478 вищих рослин (багаторічних та однолітніх), з яких до Червоної книги України занесено 13 видів. Але видатний асканійський природолюб не обмежився тільки збереженням у своєму родовому маєтку унікального природного комплексу - цілинного степу. Упродовж 1874-1916 років в Асканії-Новій було засновано також чудовий зоопарк, поповнивши таврійський світ багатьма рідкісними тваринами і птахами з усіх континентів планети. І знову ж таки першим у світі Фальц-Фейн завіз з Монголії у 1899 році дикого коня Пржевальського. Поруч мирно пасуться гурти чорних бізонів, буйволи, зебри Греві, блакитні антилопи, кулани туркменські. З кожним роком тваринний та пташиний світ поповнюється у цьому своєрідному музеї під відкритим небом, в якому нараховується понад 5 тисяч особин 111 видів ссавців і птахів.
У 2001 році колекція тварин Асканійського зоопарку була оголошена Національним надбанням України. Та численних туристів, яких з кожним роком приїздить до Асканії все більше не менше дивує й дендропарк заповідника. Адже він створений (спочатку на площі 28 га) у колись зовсім безводному степу. З багатьох куточків світу сюди завезли й висадили з 1885 по 1902 рік понад 220 видів листяних та хвойних порід. Проект дендрологічного парку на Всесвітній виставці в Парижі (1889 р.) одержав Золоту медаль. Він є пам'ятником садовопаркової архітектури XIX століття. Сьогодні паркова зона біосферного заповідника, який з 1994 року носить ім'я свого засновника Ф. Е. Фальц-Фейна, розширена ще більш як на 100 га.
До мережі біосферних заповідників світу належить також Чорноморський, що знаходиться на території Голопристанського району и частково Очаківського сусідньої Миколаївської області. Його загальна площа перевищує 89 тисяч гектарів, з яких 14148 га - суша, а решта - акваторія Тендрівської і Ягорлицької заток. Флора заповідника досить розмаїта - налічується близько 700 видів рослин. З яких 37 - рідкісні, занесені до Червоної книги України. Багатий і розмаїтий тваринний світ, зокрема, орнітофауна. Тут зареєстровано 300 видів птахів, з яких близько 140 гніздяться. Заповідники "Асканія-Нова" та Чорноморський є природоохоронними науково-дослідними установами міжнародного значення, що входять до всесвітньої мережі біосферних резерватів і тісно співпрацюють з ЮНЕСКО.
Ваблять туристів, рибалок, мисливців з різних регіонів і навіть з-за кордону також й острови Бірючий та Джарилгач з первозданною рослинністю та дикими тваринами, й найбільші в Європі плавні в пониззі Славути з його численними рукавами, озерами, в яких водиться повно всякої риби. Якраз у Кринки на дніпровській Конці найчастіше любив приїздити великий український гуморист Остап Вишня. "Хто в Крим, а я - в Кринки!" - писав він в одній зі своїх мисливських усмішок.
Нині його ім'я присвоєно цій широковідомій на всю Україну туристичній базі, що належить акціонерному товариству "Херсонтурист". Хоча з не меншим успіхом можна ловити рибу чи полювати на дикого звіра й у багатьох інших мальовничих місцях Херсонської області. Зокрема на мисливсько-рибальських базах "Краснюкове", "Проріжка" чи Козачелагерській, або ж у державних лісомисливських господарствах - Херсонському (головна база у селі Рибальчому Голопристанського району) чи Гаврилівському у Нововоронцовському районі.
Херсонський край має значний потенціал для розвитку сільського зеленого туризму. У планах керівництва обласного відділення Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні - організація турів краси спільно з санаторієм "Гопри", що знаходиться у місті Гола Пристань. Чудодійні грязі місцевого соляного озера не поступаються своїми лікувальними властивостями перед прославленими з Мертвого Моря на Близькому Сході.
Для тих, хто хотів би ближче ознайомитися з багатим історичним минулим Таврійського краю і зокрема з його козацькою добою, туристичні фірми області рекомендують маршрути її історичними місцями. Наприклад, на Кінбурнську косу, де село Прогної, нині Геройське, було в 1735-1769 роках центром Прогноївської паланки славного Війська Запорозького Низового. Або ж до козацьких Олешків (Цюрупинськ), де у 1711 - 1728 роках знаходилася Олешківська Січ. Чи від села Тягинка до села Республіканець Бериславського району, в якому в 1730 - 1734 роках знаходилася Кам'янська Січ - чи не єдина з Запорозьких Січей, місце якої збереглося порівняно добре.
Сонячна Херсонщина завжди рада своїм гостям і готова поділитися з ними всіма своїми щедрими рекреаційними ресурсами.