Оголошення
За наданням послуг з сертифікації товарів та оформлення висновків про походження для отримання ліцензії на експорт зернових звертайтесь за номером телефону 0508666056 Оксана ФЕДОТОВА, провідний фахівець УЕ і СТ
2016.07.18 – Група фінських компаній Finnatic LTD шукає в Україні партнерів для реалізації проекту з виробництва біометану
Посольство України у Фінляндській Республіці та Республіці Iсландія (за сумісництвом) інформує, що компанія «METENER LTD» (http://en.metener.fi/) є розробником інноваційного проекту «GREENBATTERY» – DRY BATCH METHAN REACTOR, який дозволяє отримати біометан (біологічний природний газ) та органічні добрива шляхом переробки сільськогосподарських біомас (трава, сіно, солома). За підрахунками фінів, один гектар біомаси (залежно від виду біомаси) дає приблизно 800–3000 л метану. Отриманий газ можна використовувати для опалення, господарських потреб, а також для заправки тракторів, автомобілів тощо.
2016.07.18 – Принципи планування будинку без тепловтрат
Все йде до того, що всі городяни скоро переїдуть до села, скуплять дачні ділянки, побудують заміські будинки. Принципи ефективного енергозбереження прості і їх може використовувати кожний свідомий, хто створює свій особистий еколайф-стайл.
Завдання будинку – дарувати мешканцям влітку прохолоду, взимку – тепло і комфорт, і при цьому знизити споживання ресурсів.
Зараз торкнемося лише ефективного планування.
2015.10.06 – Рік виконання Угоди про асоціацію: що зроблено у сфері охорони довкілля
Одним із завдань Угоди про асоціацію з Європейським союзом є запровадження в Україні європейських стандартів та норм у сфері охорони навколишнього природного середовища.
Зокрема, Україна має імплементувати більше 20 екологічних актів європейського законодавства, що докорінно змінюють деякі напрями охорони довкілля. Процес імплементації було розпочато із розроблення детальних Планів імплементації екологічних Директив та Регламентів, кожен з яких містить конкретні завдання та строки їх виконання.
Європейська правда пропонує інтерв’ю з заступником міністра екології та природних ресурсів України з питань євроінтеграції Ганною Вронською із оглядом, що вже зроблено і що ще треба зробити в Україні у рамках виконання Угоди про асоціацію, яка має позитивно вплинути на життя та здоров'я кожного громадянина. Від спільних дій всіх зацікавлених сторін залежить майбутнє населення планети: яким повітрям ми дихатимемо, яку воду питимемо, яке довкілля оточуватиме наших дітей.
http://www.eurointegration.com.ua/experts/2015/10/1/7038976/
2015.09.16 - В Україні почали діяти нові «зелені» тарифи для приватних домогосподарств
Як зазначають аналітики Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), останнім часом спостерігається значне здешевлення «зеленої» генерації. Електроенергія, вироблена сонячними і вітряними станціями, наближується за вартістю виробництва до електрики, отриманої на традиційних вугільних, газових та атомних електростанціях. Так за останні п’ять років, витрати на виробництво енергії сонячними електростанціями скоротилися в середньому з 500 дол. за 1 МВт-год у 2010 році до 200 дол. за 1 МВт-год у 2015-му. Для порівняння - собівартість виробництва електроенергії на газових, вугільних або атомних станціях у середньому становить близько 100 дол. за 1 МВт-год. Причому, в залежності від країни витрати на генерацію, які включають інвестиції, паливо, обслуговування та ремонт енергетичних установок, істотно різняться. Наприклад, у Бельгії облаштовані на даху сонячні установки виробляють енергію вартістю 311,77 дол. за 1 МВт-год, а в Іспанії така сонячна генерація обходиться у 166,70 дол. за МВт-год.
2015.06.23 – Заощадження енергії у вашому будинку – ваш особистий внесок у зміцнення енергетичної безпеки України
Збільшення комунальних платежів робить ще більш актуальним питання економії води, світла і газу. Експерти стверджують, що заощадити на всіх комунальних платежах реально, потрібно лише знати прості правила і намагатися їх втілювати в життя.
Практичні поради від:
- проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» щодо енергозбереження в житлових приміщеннях (на кухні, у ванній кімнаті і туалеті, у кімнатах).
2015.04.03 - Двадцять графіків і карт, що пояснюють стан агробізнесу України
Агропромисловий комплекс України сьогодні – це єдина галузь економіки, яка розвивається навіть у поточній складній економічній і політичній ситуації. Експерти висловлюють упевненість, що в України є всі передумови стати одним із лідерів на глобальному ринку продовольства.
Експерти незалежної української консалтингової компанії Baker Tilly (у сфері аудиту, бізнес-консультування, незалежної оцінки) підібрали найбільш важливі дані, які пояснюють, звідки береться потенціал сільського господарства України, які існують можливості та ризики.
2014.12.10 – Як створити проект із виробництва деревного біопалива або енергії з біомаси/біопалива на засадах сталості в Україні
Інститутом Стандартизації Нідерландів, Агентством Держенергоефективності України спільно з Агентством NL Agency Міністерства Економіки Нідерландів у рамках Голландсько-українського проекту з інвестиційної оцінки сталості деревної біомаси в Україні розроблено посібник (Резюме) Як створити проект із виробництва деревного біопалива або енергії з біомаси/біопалива на засадах сталості в Україні (подивитись).
Резюме містить перелік кроків, які має зробити розробник проекту щодо виробництва деревного біопалива або енергії з біомаси/біопалива із використанням деревної біомаси лісового походження.
Джерело інформації : http://www.saee.gov.ua/documents/Wood%20biomass_resume_final.pdf
2014.12.08 – Сільськогосподарська обслуговуюча кооперація в Україні
Результати досліджень щодо політики переходу сільського господарства та роль сільськогосподарської обслуговуючої кооперації в Україні були поширені Регіональним бюро по Європі та Центральній Азії ФАО (Продовольчої і сільськогосподарської організації Об'єднаних Націй).
Автором публікації виступив Роман Корінець, президент Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України, член президії Союзу учасників сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України, дослідник проблем організації аграрних ринків аграрної політики. Він є автором (співавтором) кількох десятків законопроектів України, консультує в галузі сільськогосподарської кооперації органи державної влади, громадські організації та представників бізнесу, проекти міжнародної технічної допомоги (USAID, ЄБРР, Світового банку, Європейського Союзу, Канадського агентства з міжнародного розвитку, ФАО, Фонду Сороса, Програми розвитку ООН в Україні та інш.).
2014.11.27 – Посібник IFC "Стимулювання відновлюваної енергетики в Україні за допомогою «Зеленого» тарифу"
Консультативною програмою Міжнародної фінансової корпорації (IFC) «Стимулювання інвестицій в ресурсоефективність» та проектом IFC «Інвестиційний клімат в аграрному секторі України» підготовлено посібник «Стимулювання відновлюваної енергетики в Україні за допомогою «зеленого» тарифу» (pdf).
У посібнику наведено основні положення та аналіз законодавства України з питань виробництва електричної енергії з відновлюваних джерел та її продажу за «зеленим» тарифом, а також розглянута практика застосування такого законодавства.
Подано стислий огляд структури українського енергетичного ринку та місця виробників відновлюваної енергії в ньому. Аналізується сутність схеми стимулювання виробництва енергії за допомогою «зелених» тарифів та покроковий план дій для інвестора, що планує виробництво відновлюваної електроенергії та її продаж за «зеленими» тарифами.
Джерело інформації: сайт Біоенергетичної Асоціації України
http://www.uabio.org/materials/analytics/259-ifc-handbook-green-tariff
2014.11.21 - Економічне обґрунтування доцільності переходу на опалення твердим біопаливом. Гармонізація українських стандартів та стандартів ЄС
Сучасна стратегія енергетичного розвитку у більшості європейських країн передбачає широке використання енергії відновлюваних та екологічно чистих джерел, до яких, у тому числі, відноситься біомаса та тверде біопаливо зокрема. На сьогоднішній день біопаливо служить альтернативою традиційному паливу. Ціновий сплеск на ринку традиційних енергоносіїв, виснаження джерел паливних ресурсів, погіршення стану навколишнього середовища стимулюють споживачів по всьому світу активніше переходити на альтернативні види енергоносіїв, трансформуючись у «пост нафтове» суспільство. В рамках цього процесу по всьому світу відбувається впровадження стандартизації та сертифікації твердого біопалива для ефективного та безпечного використання.