Загальна інформація про регіон
ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ І ПРИРОДНІ РЕСУРСИ
Херсонщина - південний регіон України. Виключно вдале географічне розташування області у низов'ї Дніпра, на перехресті транспортних маршрутів, з виходами до Чорного та Азовського морів, у сполученні із сприятливими кліматичними умовами і багатим людським потенціалом дає величезні можливості для розвитку торгово-економічних зв'язків і вигідного інвестиційного співробітництва.
Область розташована в Причорноморській низовині на обох берегах Дніпра - найбільшої водної магістралі країни і третьої по величині ріки Європи, омивається морями - Чорним і Азовським, рукотворним Каховським і солоним озером Сиваш. В області 19 великих і малих річок, і найбільш розгалужена зрошувальна система в Європі площею понад 400 га. На сході Херсонщина межує з Запорізькою, на півночі з Дніпропетровською областями України. На північному заході - з Миколаївською областю, а на півдні - з Автономною Республікою Крим.
Херсонська область входить у південний економічний регіон України, що за структурою економіки є аграрно-індустріальним. Має близько 2 млн. га сільськогосподарських угідь і найбільшу кількість орних земель на Україні.
Площа області складає 25 тис. кв. км (4,7 % території України). На її території знаходяться 18 адміністративних районів, 8 міст, включаючи обласний центр - Херсон, більше 700 сіл. Усього на Херсонщині проживає 1,1 млн. чоловік.
Місцерозташування області в межах Причорноморської низовини зумовило перевагу на всій її території степових ландшафтів. На Херсонщині знаходяться два з трьох національних заповідників: Асканія-Нова і Чорноморський державний заповідник, відомі усьому світові своєю унікальною флорою і фауною.
Природні копалини представлені головним чином родовищами нерудних будівельних матеріалів: цементні і цегляно-черепичні глини, мергель, вапняк, будівельний пісок. Приморські території входять у Південноукраїнську нафтогазоносну область. Розробляється Стрілецьке родовище газу на Арабатській Стрільці. Є і запаси мінеральних вод, а на півострові Чонгар знаходиться родовище термальних вод з 36-процентним змістом йоду, аналогів яким в Україні немає. На території області розташовані два великих центри видобутку кам'яної (повареної) солі. Здійснюється видобуток морської солі в лікувальних і косметичних цілях. В останні роки на півночі правобережжя Дніпра знайдені значні запаси фосфоритів і бокситів.
Помірний клімат, чорноземні ґрунти в поєднанні з великою кількістю сонячних днів у році (вегетативний період - 200 днів) створюють сприятливі умови для вирощування зернових культур, овочів, розвитку садівництва і виноградарства. А прекрасні піщані морські пляжі, мальовничі річкові пейзажі, цілюща суміш південного сонця та степового повітря - усе це сприяє розвитку рекреаційно-туристичного комплексу.
Нижче Херсона Дніпро поділяється на рукави - Вільховий Дніпро і Старий Дніпро - між якими знаходиться Великий Потьомкінський острів, відомий мальовничим плавнями. У річкових заводях - багато озер, прикрашених білим і жовтим лататтям.
Смарагдовою зеленню дерев уздовж Дніпра і різноманіттям барвистих квітів, зігрітих сонцем і місцевою гостинністю, Вас вітає Херсонщина!