2019.02.08 – Бізнес-сніданок у Херсонській ТПП «Як законно захистити свої права у випадку перевірок»

Перевірки підприємства контролюючими органами – одна з найбільш обговорюваних, і водночас – делікатних тем у бізнес-колах. Попри низку роз’яснювальних семінарів, проведених в ТПП України та регіональних палатах, запитань у бізнесу не меншає. Адже стає очевидним: справу з перевірками невдовзі матиме кожне підприємство, велике чи мале, а встежити за всіма нововведеннями в цій сфері – завдання не з простих.

Саме тому 8 лютого 2019 р. Херсонська ТПП організувала для членів палати ще один захід на тему перевірок – на цей раз у форматі бізнес-сніданку. Основною ідеєю було створення атмосфери взаємної довіри для невимушеного спілкування, вільного обміну інформацією та встановлення корисних контактів між представниками бізнес-кіл.  Модератором заходу «Як законно захистити свої права у випадку перевірок» виступила Президент ХТПП Вікторія Остроумова, а головним спікером – зав.сектором Держрегуляторної служби в Херсонській області, АР Крим та м.Севастополі Елла Романенко.

Контролюючі служби перебувають в процесі реформування, перебудовують свою діяльність відповідно до стратегічних напрямів розвитку держави і активно об’єднують свої зусилля. Особлива увага наразі приділяється детінізації зайнятості та доходів населення. За цей напрямок відповідає Державна служба України з питань праці, наділена повноваженнями проводити не лише планові перевірки, але й позапланові інспекційні відвідування.

Права та обов’язки бізнесу під час перевірки окреслені в Законі України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» №877. Втім, робота кожної з контролюючих служб має свої особливості, відображені в окремих нормативних документах. Наразі розроблені уніфіковані форми актів перевірки підприємства органами держнагляду. Завчасне ознайомлення з ними та з чек-листами дає бізнесу можливість підготуватися до візиту інспекторів, виявити та виправити можливі недоліки у своїй господарській діяльності.

Важливо, щоби керівництво кожного підприємства призначило особу, яка буде відповідати за моніторинг офіційних сайтів контролюючих служб (наприклад, шукати свою компанію в річному плані перевірок), визначення інформації, що належить до комерційної таємниці, розробку алгоритму дій на випадок перевірки (зокрема позапланової) та обов’язкове ознайомлення з цим алгоритмом всіх працівників підприємства; відвідання тематичних семінарів, контакт з представниками контролюючих органів тощо.

Неформальна і дружня атмосфера спілкування за кавою з тістечком сприяла жвавому обговоренню, активному обміну думками і – найголовніше – досвідом та корисними порадами між учасниками бізнес-сніданку. Херсонська ТПП планує і в подальшому проводити подібні заходи, допомагаючи підприємцям знаходити точку опори у мінливих умовах сьогодення, і є відкритою до пропозицій щодо тематики та формату наступної зустрічі. 

Виставки в Україні

Анонси

2019

Програма стажування у ФРН для управлінських кадрів Херсона

 

2019.01-12

Ярмарково-виставкові заходи у Франції

 

2019.02-10

План виставок в Республіці Білорусь

 

2019.02-11

Перелік міжнародних виставок з узбецькими компаніями

 

2019.03-12

Перелік виставкових заходів за кордоном, участь в яких братиме ТПП України

 

2019.03.26

Конференція Україна-Чилі

 

2019.03.28-29

“МІЖНАРОДНІ КОНТАКТНІ ДНІ” в Ужгороді (лісозаготівля, деревообробка, деревообробне обладнання та технології, виготовлення меблів, меблева фурнітура)

 

2019.04.02

Українсько-оманський бізнес-форум

 

2019.04.11-12

НАВЧАННЯ ТА  ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ СПЕЦІАЛІСТІВ У СФЕРІ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ 

 

2019.05.29-30

Виставка вин та алкогольних напоїв «The 20th Shanghai International Wine&Spirits Exhibition»

 

2019.06.18-23

Міжнародний ярмарок «FIA-2019»

 

2019.06.27-29

Міжнародна виставка продуктів харчування «Один пояс, один шлях» (BRIFE)

 

2019.09.25-28

VII Міжнародна Агропромислова виставка «АгроЕкспо-2019»

 

2019.10.22-25

Каспійський міжнародний ярмарок нерухомості і інвестицій

 

2019.11.05-10

Друга виставка імпортних товарів та послуг «China International Import Expo»