2018.07.02-03 Форум мерів міст країн Шовкового шляху "Global Silk Road» в Астані

 

Перший форум мерів міст країн Шовкового шляху пройшов в Астані 02-03 липня. Участь в ньому взяли представники 60 країн, серед яких були лідери міст, підприємці, фахівці торгово-промислових палат, вчені-лауреати Нобелівської премії, експерти. Програма Форуму включала цілу низку круглих столів та конференцій, під час яких обговорювалися найрізноманітніші теми: від успішного проектування і реалізації політики і проектів «розумного» міста до культурної спадщини країн Шовкового шляху.

Президент Херсонської ТПП Вікторія Остроумова взяла участь в Форумі на запрошення Міжнародного Секретаріату G-Global. Під час пленарного засідання в Палаці Миру та Злагоди прозвучали основні доповіді. Склад спікерів був більш, ніж представницьким: Аким (мер) Астани Асет Ісекешев, генеральний секретар Міжнародної торгової палати «Шовковий шлях» Лі Чжунханг, посол ООН з питань зміни клімату, нобелівський лауреат Раї Чунг, генеральний секретар Міжнародного союзу громадського транспорту Мохаммед Мезгані, Реєстратор суду МФЦА і Міжнародного арбітражного центру Крістофер Кемпбел-Холт; модератором засідання виступив екс-президент Болгарії, голова Центру глобального діалогу і співпраці Пітер Стоянов.

Тема форуму обрана не випадково: сьогоднішній день диктує нову модель розвитку міст, засновану на людському капіталі, інноваціях і високих технологіях. А участь серед спікерів першого гіноіда Софії продемонструвала актуальність тези «Майбутнє - вже сьогодні»! Робот Софія розроблений гонконгської компанією Hanson Robotics; вона володіє навичками адаптації до людської поведінки і комунікації з людьми, а з жовтня 2017 року є підданою Саудівської Аравії і першим роботом, який отримав громадянство будь-якої країни.

За круглим столом під назвою «Живі і стійкі міста: охоплюючи майбутнє завдяки інноваціям і співпраці» градоначальники з Казахстану, Індії, Китаю, України, Білорусі, Росії, Естонії, Франції, Киргизстану, Болгарії, Угорщини обговорили передові методи і міські інновації,  які дії необхідні містам та їх керівництво для того, щоб краще адаптуватися до нових технологій.

Під час панельної сесії «Перспективи регіональної інтеграції і взаємодії бізнесу країн Шовкового шляху» обговорювалися проблеми конкурентоспроможності та розвитку міжнародної торгівлі, багатовекторність проекту економічного поясу Шовкового шляху, задоволення інтересів одночасно багатьох країн.

На зустрічі «Urban futures: Інвестиції в розумні міста» ключовими були питання: «Розумна» спеціалізація як архітектура «розумного міста», «розумна» охорону здоров'я, освіта, управління і міські сервіси, тренди і технологічні платформи Big Data, мережі нового покоління (5G ) тощо.

Генеральний секретар Міжнародної торгової палати "Шовковий шлях" Лі Чжунханг зазначив, що Шовковий Шлях - «це не просто транзитно-транспортний проект, це комплексний план економічного розвитку цілого ряду держав регіону, спрямований на формування між ними тісних комплексних відносин в економічній, політичній і гуманітарній сферах". Також спікери в різних секціях Форуму підкреслювали той факт, що найбільший тренд світу на сьогодні - це урбанізація і розвиток великих мегаполісів. Саме міста в найближчі 50-80 років визначатимуть економічний розвиток людської цивілізації.

За підсумками форуму планується створення Клубу мерів міст Шовкового шляху, Асоціації бізнесменів, університетів, журналістів, поетів країн Шовкового шляху, а також платформи жіночих і молодіжних організацій.

Крім роботи на Форумі, представники Херсонської ТПП зустрілися з першим секретарем з економічних питань Посольства України в Казахстані для обговорення шляхів розвитку міжрегіонального співробітництва, в тому числі в частині експорту херсонської продукції до Казахстану.

Анонси

2018

Програма стажування у ФРН для управлінських кадрів Херсона

 

2018

План проведення засідань комітетів підприємців при ТПП України в першому півріччі 2018 р.

 

2018.09-12

Календар міжнародних економічних заходів в Казахстані

 

2018.09.26-28

Міжнародний Чорноморський Транспортний Форум 2018 «TRANS EXPO ODESSA 2018»

 

2018.09.26-29

VI Міжнародна агропромислова виставка «АгроЕкспо-2018»

 

2018.10.08-09

НАВЧАННЯ ТА  ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФКАЦІЇ СПЕЦІАЛІСТІВ У СФЕРІ ПУБЛІЧНИХ (ДЕРЖАВНИХ) ЗАКУПІВЕЛЬ 

 

2018.10-11

Перший форум Білорусі та України у м. Гомелі

 

2018.10.04

Міжнародний комерційний арбітражний суд при ТППУ запрошує на V Міжнародні арбітражні читання

 

2018.10.11-13

Міжнародна виставка з охорони здоров’я та медичного обладнання «HUNGAROMEDICA»

 

2018.10.12-13

Павільйон «Обладнання для виробництва товарів народного споживання»

 

2018.10.16-18

9-а Йорданська міжнародна машинобудівна конференція «JIMEC 2018»

 

2018.10.22-26

Всесвітній інвестиційний форум

 

2018.10.24-26

IX Міжнародні аграрні виставки: KazAgro і KazFarm, м. Астана (Казахстан)

 

2018.10.29-30

Міжнародна енергетична конференція «Algeria Future Energy»

 

2018.11.06-08

ХІ Міжнародна спеціалізована виставка «Енергоефективність. Відновлювана енергетика-2018»

 

2018.11.05-10

Китайська міжнародна імпортна виставка «China International Import Expo 2018»

 

2019.02-11

Перелік міжнародних виставок з узбецькими компаніями

 

Виставки в Україні