2018.05.31 – у Херсоні пройшов Українсько-Китайський форум економічного співробітництва

31 травня 2018 р. у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім.О.Гончара відбувся Українсько-Китайський форум економічного співробітництва. 

Китайська Народна Республіка – один з ключових гравців світового ринку; найбільший донор і реципієнт інвестицій. Спеціально для участі у Форумі до Херсона завітали 25 представників бізнесу з чотирьох провінцій КНР на чолі з генеральним секретарем Китайської асоціації з розвитку підприємництва за кордоном паном Хе Чженьвеєм. 

Перш ніж Форум розпочався, китайська делегація відвідала Інститут зрошувального землеробства та долучилася до заходів з нагоди Міжнародного дня поля, що пройшли за участю губернатора Херсонської області, Президента Агарної Академії Наук України, фермерських господарств Херсонщини (смт.Наддніпрянське). 

Китай – один з найбільших інвесторів світу, що має ресурс і бажання інвестувати в економіку України. Китайських інвесторів особливо цікавлять такі сфери як агропромисловий комплекс, транспорт і логістика, телекомунікаційні мережі, відновлювальна енергетика, машинобудування, інфраструктурні проекти. 

На запрошення Херсонської торгово-промислової  палати, підприємці і голови територіальних громад області скористалися нагодою запропонувати до уваги китайських гостей власні ділові пропозиції та інвестиційні проекти. Так, під час Форуму були презентовані пропозиції щодо співпраці у аграрній та харчовій галузі, суднобудуванні, оздоровчо-рекреаційній сфері, проекти розвитку Херсонського аеропорту і створення на Херсонщині індустріального парку. Українську сторону цікавлять не лише інвестиції як такі, але й можливість перейняти та впровадити китайські інноваційні технології. 

Як зазначив директор Департаменту економічного розвитку та торгівлі Херсонської обласної державної адміністрації Дмитро Бутрій, херсонські підприємства вже активно співпрацюють з Китаєм у сфері переробки, АПК, альтернативної енергетики та морських перевезень. Обласна адміністрація обіцяє кожному інвестору необхідний супровід і всебічну підтримку. 

По завершенні презентації Херсонського регіону і його можливостей, відбулися більш детальні переговори китайської делегації  з херсонськими компаніями, які зацікавлені у спільній роботі. 

За даними української статистики, станом на 31.12.2017 р. в економіку України залучено 18,2 млн. дол. США інвестицій з Китаю. Найбільший обсяг інвестицій спрямовано до підприємств у сфері сільського, лісового та рибного господарства, промисловості, оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів. Обсяг інвестицій з України в економіку Китаю склав 1,5 млн. дол.  Основний обсяг цих інвестицій спрямовано до підприємств промисловості

Виставки в Україні

Анонси

2019

Програма стажування у ФРН для управлінських кадрів Херсона

 

2019.01.22-24

ХХХVII Міжнародна сільськогосподарська виставка «AGRO + MASHEXPO 2019»

 

2019.01.28 - 29

НАВЧАННЯ ТА  ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ СПЕЦІАЛІСТІВ У СФЕРІ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ

 

2019.01.29

Круглий стіл «Стан та перспективи розвитку торгівельно-економічних відносин України та КНР у контексті співробітництва ділових кіл країн»

 

2019.02-11

Перелік міжнародних виставок з узбецькими компаніями

 

2019.02.06-07

Міжнародна конференція, присвячена нафтогазовій галузі «ІІ Марокканський і Західноафриканський нафтогазовий саміт»

 

2019.02.12-15

ВUDMA 2019    

Міжнародний ярмарок будівництва та архітектури    

 

2019.10.22-25

Каспійський міжнародний ярмарок нерухомості і інвестицій