2018.01.30 – Херсонським експортерам роз’яснили нововведення у процедурі отримання сертифікатів форми EUR.1

З 24.01.2018 набув чинності Наказ Міністерства фінансів України від 20.11.2017 №950 “Про затвердження Порядку заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення товару форми EUR.1”. Наказом запроваджено єдиний порядок видачі сертифікатів EUR.1 до країн ЄС на товари українського походження відповідно до правил визначення преференційного походження в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Щоб допомогти бізнесу якнайшвидше зорієнтуватися у нових правилах та уникнути непорозумінь і проблемних ситуацій, вже 30 січня 2018 р. фахівці Херсонської митниці ДФС та Херсонської ТПП запросили експортерів на інформаційно-навчальний семінар щодо нововведень у процедурі заповнення та видачі митницею EUR.1. Від Херсонської митниці ДФС спікерами семінару виступили перший заступник начальника митниці Едуард Іванський, начальник управління адміністрування митних платежів Олена Лісничук, начальник відділу митно-тарифного регулювання управління адміністрування митних платежів Надія Крюкова. Зі сторони Херсонської ТПП роз’яснення надавала перший віце-президент з питань експертизи і сертифікації Валентина Удод.

Фахівці митниці ДФС розповіли слухачам, які документи необхідно подавати в митницю для отримання сертифіката EUR.1, як відбувається процес його оформлення, як заповнювати графи бланків декларації виробника (постачальника) у різних випадках. Перед заповненням декларації кожне підприємство повинно уважно вивчити релевантні статті Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, зокрема, щоб правильно визначати товарні позиції сировинних компонентів. Найбільшої актуальності це правило набуває при зміні товарної позиції - саме тут, на жаль, помилки можливі найчастіше. Нюанси заповнення декларації викликали жваве обговорення. Спікери відповідали на запитання слухачів і давали їм поради у кожному індивідуальному випадку.

Головним акцентом семінару стало посилення відповідальності експортерів щодо дотримання вимог Угоди про асоціацію, можливості документально підтвердити українське походження товару. Спікери наголосили на зростанні кількості перевірок українських експортерів на запит митних органів країн-імпортерів. Особливу ж увагу вони акцентували на тому, що такі перевірки (верифікація) проводяться митницею не лише за наявності підстав (наприклад, при виникненні сумнівів у прозорості діяльності українського експортера), але і за принципом випадкової вибірки. А отже, під верифікацію може потрапити будь-яке підприємство, і кожному експортеру необхідно бути до цього готовим - мати всі необхідні документи від кожного свого постачальника для підтвердження вказаних в сертифікаті EUR.1 даних про походження товару. Ці документи, разом із копією сертифікату, мають зберігатися на підприємстві протягом трьох років з дня експортної операції. На експортера, який у випадку верифікації не зможе надати всіх необхідних документів, чекають дуже неприємні наслідки - ануляція сертифікату EUR.1, фінансові і репутаційні втрати, інспекція на підприємство для перевірки виробничого процесу тощо.

 

Сподіваємося, цей семінар допоможе нашим підприємствам розібратися з новими правилами експорту до Європи. У свою чергу Херсонська ТПП та Херсонська митниця ДФС продовжать організовувати такі інформаційні заходи, і запрошують експортерів звертатися за консультаціями та роз’ясненнями у будь-який час. 

Виставки в Україні

Анонси

2018

Програма стажування у ФРН для управлінських кадрів Херсона

 

2018

План проведення засідань комітетів підприємців при ТПП України в першому півріччі 2018 р.

 

2018.09-12

Календар міжнародних економічних заходів в Казахстані

 

2018.10-11

Перший форум Білорусі та України у м. Гомелі

 

2018.10.16-18

9-а Йорданська міжнародна машинобудівна конференція «JIMEC 2018»

 

2018.10.22-26

Всесвітній інвестиційний форум

 

2018.10.24-26

IX Міжнародні аграрні виставки: KazAgro і KazFarm, м. Астана (Казахстан)

 

2018.10.29-30

Міжнародна енергетична конференція «Algeria Future Energy»

 

2018.10.29 - 30

НАВЧАННЯ ТА  ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФКАЦІЇ СПЕЦІАЛІСТІВ У СФЕРІ ПУБЛІЧНИХ (ДЕРЖАВНИХ) ЗАКУПІВЕЛЬ 

 

2018.11.05-10

Китайська міжнародна імпортна виставка «China International Import Expo 2018»

 

2018.11.06-08

ХІ Міжнародна спеціалізована виставка «Енергоефективність. Відновлювана енергетика-2018»

 

2018.11.06-09

Бізнес-місія до Кувейту

 

2019.02-11

Перелік міжнародних виставок з узбецькими компаніями