Що таке аквапоніка?

Термін «аквапоніка» з'явився не так давно, проте очевидні переваги спільного вирощування рослин і риби люди навчилися використовувати з давніх часів. Більше двох тисячоліть існує практика вирощування риби в рисових чеках в Південно-Східній Азії.
Розвиток аквакультури і, особливо, гідропоніки в XX столітті привів до наукового осмислення аквапоники.

 

Аквапоніка - високотехнологічний спосіб ведення сільського господарства, що поєднує аквакультуру - вирощування водних тварин і гідропоніку - вирощування рослин без ґрунту. Злиття цих галузей породило аквапонику, відбившись у її назві: лат. aqua - вода і грец. ????? - робота.

Аквапоніка являє собою штучну екосистему, в якій ключовими є три типи живих організмів: водні тварини (зазвичай риби), рослини і бактерії.

Суть методу - використання відходів життєдіяльності прісноводних тварин (риб, креветок) в якості поживного середовища для рослин. В ході цього процесу рослини споживають продукти виділень тварин, очищаючи воду і збагачуючи її киснем. Водні тварини виділяють токсичні для них самих продукти життєдіяльності: азотні, калійні, фосфорні сполуки, вуглекислий газ. Накопичення цих речовин у воді становить головну проблему як у замкненій промислової аквакультурі, так і в простому акваріумі. Ці ж речовини абсолютно необхідні в гідропоніці і їх додають у воду для отримання поживних розчинів для рослин.

Ще більше дізнатися про аквапоніку і про перспективи розвитку сільського господарства у майбутньому Ви можете дізнатися, якщо зайдете на сайти:

http://www.maria-online.com/culinary/article.php

http://www.ukragroconsult.com/data/news/perspektivy-selskogo-hozyaistva-vertikalnye-fermy-fermery-roboty-akvaponika?searchterm=%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0

http://rodovid.me/Asya/2013/07/12/akvaponika---vyraschivanie-ryb-i-rasteniy-v-simbioze.html

Виставки в Україні

Анонси

2021

Програма німецько-української кооперації “Fit for Partnership with Germany”. Приєднуйтеся!