Оголошення
За наданням послуг з сертифікації товарів та оформлення висновків про походження для отримання ліцензії на експорт зернових звертайтесь за номером телефону 0508666056 Оксана ФЕДОТОВА, провідний фахівець УЕ і СТ
2013.09.26 – Відбулося засідання в Херсонській митниці
26 вересня 2013 р. Херсонська
ТПП прийняла участь у засіданні, яке відбулося в приміщенні Херсонської митниці
для представників малого та середнього бізнесу. Під час засідання начальник Херсонської
митниці Міндоходів у Херсонській області Булюк В.В. розповів про нові послуги
у сфері державної митної справи та висвітив останні зміни в законодавстві.
Серед питань, що розглядалися:
1. Нові послуги Центрів обслуговування платників податків.
Міністерства доходів і зборів України приділяє особливe значення впровадженню нових і розширенню існуючих електронних сервісів та послуг, інноваційних технологій, які роблять процес адміністрування податків та митних платежів зручним і комфортним.
Наразі за підсумками електронного декларування визначено п'ять областей України (Харківська, Київська, Кіровоградська, Рівненська), в тому числі - Херсонська, які включені до пілотного проекту поетапного делегуванню Центрам обслуговування платників податків (далі – ЦОПП) процедур надання адміністративних послуг з питань державної митної справи.
Довідково. За 8 місяців 2013 року на Херсонській митниці Міндоходів загальний відсоток митного оформлення в електронному вигляді становить 74%. У кількісному відношенні ця цифра становить 14 154 електронних документа. Минулого року він складав лише 21%.
Серед послуг, які будуть надавати ЦОПП : надання дозволів на відкриття та переоформлення дозволів на експлуатацію складу тимчасового зберігання, зупинення дії дозволу за заявою підприємства, видача довідки для проведення діяльності митного складу та експлуатацію вільної митної зони комерційного або сервісного типу, інші послуги згідно переліку.
Для отримання цих послуг платникам податків необхідно звертатися до 9 Центрів
обслуговування платників податків у Херсонській області, розташованих у містах
Херсон, Генічеськ, Гола Пристань, Каховка, Нова Каховка, Скадовськ, Цюрупинськ,.
смт. Білозерка та Чаплинка.
«Саме такі новації сприятимуть розвитку підприємницької ініціативи, підвищенню
конкурентоспроможності національної економіки, формуванню високого рівня ділової
та податкової культури», - зазначив начальник Херсонської митниці Міндоходів
Віталій Булюк.
2. Перші надходження від утилізаційного збору
З 1 вересня 2013 року набрав чинності Закону України від 04.07.2013р. №422-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку на утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм». Цей Закон визначає розмір податку для конкретного авто з урахуванням базових ставок та коригуючих коефіцієнтів, об'єму двигуна, і залежно від того, новий транспортний засіб чи старий.
«Днями на Херсонській митниці Міндоходів вперше двоє українців сплатили екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобі, які сплатили до держбюджету понад 37 тис.грн. Громадянини, ввезли на митну територію України вантажні автомобілі OpelVivaro повною масою 2900 тис.кг та FiatDoblo повною масою до 2500 тис.кг.», – повідомив начальник Херсонської митниці Міндоходів Віталій Булюк.
3. Трансфертне ціноутворення
Із 1 вересня 2013 р. набрав чинності Закон України від 4 липня 2013 року № 408, яким внесено зміни до Податкового кодексу щодо трансфертного ціноутворення – системи визначення звичайної ціни. Це означає, що із зазначеної дати платникам податку, у тому числі на прибуток, необхідно керуватися новими правилами при застосуванні звичайних цін та їх визначенні.
Запроваджено такі правила для цілей оподаткування у зовнішньоекономічних операціях з пов’язаними особами з метою контролю за визначенням цін у операціях між такими особами та за операціями з контрагентами, зареєстрованими в офшорних зонах.
На правила у визначенні звичайних цін та практиці нагляду за контрольованими операціями покладається чимало надій. Очікується, що такий механізм створить умови для зростання надходжень податкових платежів до бюджету, зокрема шляхом попередження мінімізації цих платежів окремими суб’єктами господарювання.
4. Відшкодування з бюджету сум ПДВ шляхом отримання фінансового казначейського векселя
Законодавчо визначена процедура відшкодування з бюджету суми податку на додану вартість шляхом отримання фінансового казначейського векселя.
Так, з 3 серпня 2013 набув чинності Закон України від 04.07.2013 № 407 - VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо фінансових векселів».
Згідно із цим Законом платник податків до кінця 2013 року має можливість отримати бюджетне відшкодування податку на додану вартість у вигляді фінансового казначейського векселя , який прирівнюється до видачі платнику податків суми бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на рахунок платника.
Передбачено здійснення відшкодування ПДВ шляхом видачі паперових або електронних фінансових казначейських векселів з ??терміном обігу до п'яти років і прибутковістю до 5%.
Оплата за векселями здійснюється щорічно протягом п'яти років у розмірі 20% від суми векселя. Тобто, сума відшкодування ділиться на 5 рівних частин. На кожну таку частину видається окремий фінансовий казначейський вексель зі строком платежу один, два, три, чотири і п'ять років.
Порядок надання, обігу, обліку та виплат за фінансовими казначейських векселях затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2013 № 683. Ведення реєстру векселів здійснюється Держказначейством.












