Оголошення
За наданням послуг з сертифікації товарів та оформлення висновків про походження для отримання ліцензії на експорт зернових звертайтесь за номером телефону 0508666056 Оксана ФЕДОТОВА, провідний фахівець УЕ і СТ
2013.02.28 Фахівці Херсонської ТПП взяли участь у конференції «Ринок нових можливостей реалізації сільськогосподарської продукції. Інфраструктурний розвиток агропромислового комплексу».
Конференція відбулась в рамках агропромислової виставки «Фермер-2013».
Співорганізаторами конференції виступили Херсонська обласна державна адміністрація та проект USAID Агроінвест в Україні.
Головною метою заходу було поліпшення інвестиційно-інноваційного клімату в області, збільшення обсягів обігу сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки, налагодження бізнес-контактів, ознайомлення із сучасними інноваційними технологіями та технікою, прогнозами виробництва і цін на плодоовочеву продукцію в сезон 2013-2014 рр., розширення ринків збуту сільськогосподарської продукції.
Проведення таких заходів є сталою традицією. Але цього разу конференція відрізнялася від попередніх своєю явною цілеспрямованістю та комплексним підходом до питань створення розвинутого логістичного комплексу Херсонської області. Перелік питань, яким приділялася увага, охоплював нерозривний ланцюг взаємозалежних факторів – починаючи від якості насіння та сортових переваг до кінцевого пункту збуту продукції та її поглибленої переробки.
Заступник голови ОДА Михайло Мельник поінформував, що завдяки політиці області, направленій на співдружність з американським Агентством з міжнародного розвитку та його проектом USAIDАгроінвест, на Херсонщині успішно запроваджується грантова програма підтримки проектів створення локальних логістичних потужностей для зберігання, передпродажної підготовки та первинної переробки плодоовочевої продукції, створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів тощо.
Як підкреслила у своєму виступі в.о.нач. Головного управління агропромислового розвитку ОДА Надія Ланкіна, лише маючи ефективно діючу систему логістики, сільгоспвиробники зможуть досягнути суттєвого підвищення рівня прибутку та рентабельності. Саме тому область приділяє велику увагу створенню умов для проектування та будування сучасних оптових ринків, що мають представляти собою сучасні комплекси по забезпеченню приймання, формування товарних партій, реалізації сільгосппродукції на внутрішньому та зовнішніх ринках, наданню послуг з її первинної переробки.
Учасники конференції мали змогу ознайомитися з новими розробками херсонських вчених, а також з досвідом великих аграрних компаній з питань запровадження нових препаратів та інноваційних технологій використання біологічних засобів захисту рослин. Обговорювалися питання забезпечення якості продукції та її відповідності вимогам сучасного ринку.
До уваги учасників була представлена інформація щодо використання нових технологій холодозабезпечення за принципом безперервного холодильного ланцюга.
Під час розгляду питань, пов'язаних з експортуванням сільгосппродукції на зовнішні ринки, інтерес учасників привернув виступ першого віце-президента Херсонської торгово-промислової палати Валентини Удод, яка звернула увагу виробників та експортерів на специфічні моменти при оформленні експортних документів на вивіз сільськогосподарської продукції короткотривалого терміну зберігання, а також поінформувала про готовність Херсонської ТПП до цілодобового обслуговування клієнтів з метою збереження їх часу та скорочення терміну перевезення продукції від виробника до споживача.
Обговорюючи принципи програми «Зелений коридор», учасники конференції визначили основною задачею перехід на планування обсягів продукції, а основними проблемами. що потребують вирішення – забезпечення продовольчої безпеки, циклічність та гарантованість обсягів поставок.
На завершення конференції були підписані протоколи про співпрацю між керівником проекту USAIDАгроінвест п.Еріком Блайком та учасниками грантової програми в питаннях створення локальних логістичних потужностей для зберігання, передпродажної підготовки та первинної переробки плодоовочевої продукції – підприємствами ТОВ «Новий ринок», ТОВ «Навігатор», ТОВ «Янтар», СОК «Молочний Дністр».












