2015.12.13-15 – Українська бізнес-делегація провела важливі перемовини у Тегерані.

Херсонська Торгово-промислова палата продовжує пошук можливостей для розширення співробітництва вітчизняного бізнесу з країнами світу. Так, з ініціативи ХТПП з 13 по 15 грудня відбулася чергова ділова місія українських підприємців до Ісламської Республіки Іран, вже п'ята в цьому році. Ділові стосунки, налагоджені в результаті попередніх візитів до Ірану, вже приносять свої плоди: взаємний інтерес іранських та українських ділових кіл тільки посилюється, і до переговорного процесу долучається все більше організацій та компаній з різних регіонів Ірану та України, серйозно налаштованих на активну співпрацю. Груднева бізнес-делегація, очолена Першим віце-президентом ТПП України Михайлом Непраном, включала представників ділових кіл шести українських областей з різних куточків країни – президентів регіональних палат і бізнесменів.

Ділова місія розпочалася 13 грудня з відвідування Технологічного парку «Pardis» – Іранської «Силіконової Долини», чиє головне завдання – комерціалізація результатів наукових досліджень і зміцнення зв'язків між наукою і промисловістю, міжнародний трансфер провідних технологій. Парк знаходиться в околицях Тегерана на території площею близько 40 га з можливістю подальшого розширення. Тут розташовані виробничі потужності багатьох підприємств, і таке тісне сусідство сприяє їх синергії – прискореному обміну технологіями і розвитку компаній.

Технопарк виступає в числі організаторів міжнародної виставки INOTEX, яка відбудеться 22-25 травня 2016 року в Тегерані (www.tpp.ks.ua/images/download/2015/iran2016.pdf). Це вагомий захід високого рівня для професіоналів, зайнятих у галузі технологій та інновацій. Керівництво парку і організатори виставки люб'язно запросили українські компанії та інститути, охочі презентувати свої технології для подальшої комерціалізації, взяти участь у виставці на пільгових умовах. Зі свого боку Перший Віце-президент ТПП України Михайло Непран пообіцяв, що Палата займеться організацією національного стенду українських технологій в рамках INOTEX-2016.

14 грудня українська делегація відвідала м. Карадж, розташоване неподалік від Тегерана, з метою участі в В2В-перемовинах в Палаті торгівлі, промисловості, шахт і сільського господарства регіону Альборз. У вересні цього року між Херсонською ТПП і Палатою Альборза було підписано угоду про співпрацю, завдяки чому і став можливим грудневий візит до Караджа.

Голова Палати Альборза Рахім Бонамалай у своєму виступі зазначив, що для його регіону першорядне значення має розвиток експортно-імпортних відносин в аграрній і переробній сфері (у тому числі сертифікація «Халяль»), інвестиційна діяльність, налагодження співпраці в сфері туризму, будівництва готельних та розважальних центрів. Дуже цікавою є українська наукова сфера – високі технології (космічні, біотехнологічні, фармацевтичні), співпраця між науково-дослідними установами. Президенти регіональних торгово-промислових палат виступили з презентаціями промислових, інвестиційних, туристичних, торгових можливостей своїх регіонів, після чого розпочалися перемовини В2В з підприємцями регіону Альборз.

Після перемовин палата Альборза організувала для української делегації відвідування провідного підприємства легкої промисловості в регіоні – компанії «Maral Leather Industries Co», яка займається виготовленням виробів зі шкіри – курток, сумок, взуття, гаманців і т.д. Компанія активно розвивається, нарощуючи обсяги виробництва і кількість робочих місць, і планує розширювати свої експортні можливості. В даний момент компанія має зарубіжних партнерів в Італії і Казахстані, і готова розглянути пропозиції про співпрацю від української сторони.

Першим пунктом програми української делегації 15 грудня стала зустріч в національній Палаті торгівлі, промисловості, шахт і сільського господарства Ірану. На зустрічі обговорювалися як стратегічні перспективи розвитку ірансько-українських ділових відносин, так і практичні кроки, які необхідно зробити в найближчому майбутньому.

Як зазначив Віце-президент іранської палати Педрам Солтані, попередні українські ділові місії в Іран продемонстрували серйозність намірів обох сторін і дозволили підготувати добрий ґрунт для розширення торговельно-економічного співробітництва між цими двома країнами. Іран із населенням 80 млн. осіб має розвинені торгові зв'язки з іншими країнами Близькосхідного регіону загальною чисельністю понад 400 млн., що підвищує потенційну привабливість іранського ринку для українських компаній. У той же час для успішного розвитку бізнесу необхідні «кроки назустріч» на державному рівні, такі як полегшення ірансько-українського візового режиму, недопущення подвійного оподаткування, гармонізація міжбанківських відносин, розвиток логістики.

У свою чергу, Перший віце-президент ТППУ Михайло Непран підкреслив готовність Торгово-промислової палати України до активної спільній роботі з ТПП Ірану, іранськими та українськими економічними місіями та профільними комітетами над підготовкою відповідних ініціатив для передачі на розгляд урядів обох країн. Що стосується співпраці на найближчу перспективу, ТПП України підтримує проведення Ірансько-українського форуму в Україні на початку 2016 р., обмін секторальними бізнес-делегаціями (сільське господарство, фармацевтика, інноваційні технології тощо), презентацію Національного стенду України в рамках виставки INOTEX-2016 в Тегерані, сприяння створенню ірансько-української клірингової палати.

Сторони відзначили необхідність спільної підготовки фахівців – консультантів з митних та юридичних питань в експортно-імпортній сфері. Важливе питання перевірки надійності ділового партнера також можна успішно розв'язати, адже палати і України, і Ірана ведуть Реєстр надійних партнерів серед підприємств своєї країни і готові за запитом бізнесу обмінюватися цією інформацією. Свідоцтво надійного партнера забезпечує підприємству гарне реноме на національному та міжнародному рівнях і підвищує довіру з боку зацікавлених зарубіжних компаній.

Також делегація зустрілася з членами Ірансько-Української Ділової Ради, яка відкрила у Тегерані новий офіс. Ділова Рада вже понад півроку є постійним партнером Херсонської ТПП щодо розвитку бізнес-зв'язків між українськими та іранськими підприємцями. Сторони домовилися про подальший розвиток співпраці та спільної координації ділових візитів українських та іранських підприємців.

Бізнес-місія завершилася перемовинами в Міністерстві сільського господарства Ірану, в рамках яких українські підприємці та представники торгово-промислових палат провели презентації на високому представницькому рівні. На зустрічі були присутні керівники багатьох іранських державних сільськогосподарських компаній і холдингів – співробітники Міністерства, що взяли згодом жваву участь в В2В-перемовинах.

За результатами ділової місії можна сказати, що Ісламська Республіка зацікавлена ​​насамперед у такій української продукції, яка в силу різних причин не виробляється в Ірані, або ж виробляється в недостатніх обсягах. Україна може розглядати торгівлю з Іраном як спосіб виходу на ринок Близькосхідного регіону. Іранський бізнес цікавить в першу чергу створення спільних українсько-іранських підприємств різного профілю (від сільськогосподарських до виробничих і науково-дослідницьких), трансфер наукомістких технологій (в т.ч. енергозберігаючих); експорт та імпорт продуктів харчування, продукції сільськогосподарської, деревообробної, машино- і приладобудівної сфери, добувної промисловості; розвиток транспортного сполучення та логістики, спільні ініціативи в енергетичному секторі; оренда землі сільгосппризначення в Україні.


Шановні підприємці!

Звертаємо Вашу увагу, що на лютий 2016 р. запланована нова ділова місія в Іран. Перелік ділових пріоритетів майбутньої бізнес-місії (сільське господарство, торгівля, транспорт, машинобудування і т.д.), а разом із ним і перелік компаній відповідного профілю, з якими делегація буде зустрічатися в Ірані, формується на основі побажань учасників української делегації.

Запрошуємо Вас до участі в новій бізнес-місії і чекаємо Ваших пропозицій щодо співпраці з Іраном на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., тел. (0552) 32-52-91, 42-50-72, Центр підтримки експорту Херсонської ТПП. Контактна особа – Ксенія Карпенкова, моб. (067) 55-234-60.

Виставки в Україні

Анонси

2021

Програма німецько-української кооперації “Fit for Partnership with Germany”. Приєднуйтеся!