Оголошення
За наданням послуг з сертифікації товарів та оформлення висновків про походження для отримання ліцензії на експорт зернових звертайтесь за номером телефону 0508666056 Оксана ФЕДОТОВА, провідний фахівець УЕ і СТ
2014.06.12 - Нові можливості для розвитку відновлювальної енергетики
За оцінками дослідників загальний економічно-доцільний потенціал відновлюваних та нетрадиційних джерел енергії в Україні становить приблизно 454,4 млрд. кВт-год. або 59,2 млн. т. у. п. на рік. Щодо відсотка відновлюваної енергетики в загальному енергетичному балансі, за попередніми даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості України і Національної Комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (дані енергетичного балансу 2013 р. буде опубліковано у четвертому кварталі 2014 р.) у 2013 р. частка відновлювальних джерел енергії (ВДЕ) в структурі загального виробництва електричної енергії становила 7,6%. За 2012 р. частка ВДЕ в структурі загального кінцевого споживання склала 3,8%.
З 2010 р. 97% введених нових потужностей в галузі відновлюваної енергетики припадає на вітрову та сонячну енергетику. Потужність об'єктів вітроенергетики збільшилась з 76 МВт до 480 МВт, об'єктів сонячної енергетики – з 2,5 МВт до 807 МВт.
Для порівняння, минулого року в Німеччині на частку альтернативної енергетики припало 23% виробництва електроенергії в країні, причому 8% склав внесок вітрових станцій, а 5% – сонячної енергетики. В Баварії минулого року близька 200 тис. споживачів (майже кожен десятий) використовували сонячні панелі, завдяки яким вони знизили витрати на електроенергію і навіть заробляли, постачаючи її до національної енергомережі. Зростання виробництва альтернативної енергії дозволило Німеччині знизити споживання дорогого природного газу.
Сьогодні, в силу різних обставин, завдання зі збільшення частки ВДЕ у загальному енергобалансі стоїть і перед Україною. За словами директора Департаменту розвитку відновлювальної енергетики Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Ігоря Ковальова, наразі Агентство працює над реалізацією Національного плану дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 р., яким передбачається здійснення заходів щодо забезпечення частки енергії, отриманої з відновлюваних джерел, в кінцевому споживанні енергії в 2020 році не нижче 11%. Це дозволить значно зменшити споживання традиційних паливно-енергетичних ресурсів в усіх галузях національної економіки України і, відповідно, підвищити рівень енергетичної безпеки держави.
Попит народжує пропозицію, тому європейські постачальники обладнання і технологій, а також інвестори активно освоюють український ринок альтернативної енергетики.
Одним з таких підприємств стало німецьке «Енергі Інвест Груп», яке створене в 2013 р. и являє собою співдружність компаній, головними напрямками діяльності яких є виробництво біогазових і паливних установок, будівництво енергетичних комплексів, проектування і виробництво обладнання для комплектації очисних споруд, будівництво тваринницьких ферм, складських споруд і комплексних сховищ, виробництво сонячних колекторів і батарей, а також обладнання для виробництва паливних брикетів і пелетів, послуги енергетичного санування будівель.
12 червня Президент Херсонської ТПП Вікторія Остроумова зустрілася з представниками «Енергі Інвест Груп» – Іриною Бугровою і менеджером компанії «Alternative Energy Development GmbH» Хайнцем Пфайффером.
Сторони обговорили проекти, пропоновані «Енергі Інвест Груп» для реалізації в Україні, а також потенціал розвитку технологій, пов’язаних із застосуванням відновлювальних джерел енергії в промисловості і комунальній сфері.













