Пасивні будинки, тенденції розвитку і використання сучасних будівельних технологій

Мій дім - моя фортеця. Кожна людина прагне знайти в своєму будинку затишок, комфорт, захист від стресів. Однак, у сучасному місті людина виявляється все більш ізольованою від природного середовища проживання і все більш схильною до різноманітних шкідливих впливів, що впливають на її фізичне і психічне здоров'я.

Серед чисельних факторів, що впливають не тільки на комфортність проживання або довготривалого перебування в будівлі, але й на самопочуття і здоров'я людини, - такі фактори, як матеріали, планування, застосування різних містобудівних рішень та сучасних технологій.

Сьогодні у всьому світі одним із основних трендів у розвитку житлового будівництва стає створення пасивних будинків, основними перевагами якого є мінімальні витрати на опалення та здоровий мікроклімат.

Згідно Інтернет джерелу (Вікіпедія) пасивний будинок, енергозберігаючий будинок або екобудинок (нім. Passivhaus, англ. Passive house) - це будинок, основною особливістю якого є відсутність необхідності опалення чи мале енергоспоживання - у середньому близько 10% від питомої енергії на одиницю об'єму, споживаної більшістю сучасних будівель. У більшості розвинених країн існують власні вимоги до стандарту пасивного будинку.

Наприклад, Директива енергетичних показників у будівництві (Energy Performance of Buildings Directive), прийнята країнами Євросоюзу в грудні 2009 року, вимагає, щоб до 2020 року всі нові будівлі були близькі до енергетичної нейтральності.

Крім того, пасивні будинки можуть істотно скоротити викиди парникових газів. Такі будинки нового типу, що називаються екологічними, мають всі підстави стати еталоном житла постіндустріальної епохи та зіграти ключову роль у переході до екологічно сталого розвитку суспільства.

Більше інформації про пасивні будинки, про тенденції розвитку і використання сучасних будівельних технологій у світі та Україні, про позитивні та негативні сторони пасивного будинку можна знайти на наступних сайтах:

http://smart-house-aim.blogspot.com/2011/02/blog-post_19.html
http://www.ecologhaus.ru/iekologichnoe_djil_e/passivnwj_dom/
http://www.pro-passivhaus.com/pdf/doc_sonnef_ru.pdf
http://ecodom.ru/Pasiv-houses/energoeffectiv/
http://domisel.ru/index.php?newsid=102 
http://solarsoul.net/

Виставки в Україні

Анонси

2021

Програма німецько-української кооперації “Fit for Partnership with Germany”. Приєднуйтеся!