2015.01.28 – Інформаційний огляд «Екологічна політики та право» за 12–25 січня 2015

Перші тижні січня поточного року (12–25.01.2015) були насиченими щодо законотворчої діяльності з питань екології.
Так, 12 січня 2015 року Указом Президента України № 5/2015 схвалена Стратегія сталого розвитку «Україна–2020», яка визначає мету, вектори руху, дорожню карту, першочергові пріоритети та індикатори належних оборонних, соціально-економічних, організаційних, політико-правових умов становлення та розвитку України. Стратегія передбачає реалізацію 62 реформ та програм розвитку держави, серед яких є і Програма збереження навколишнього природного середовища.

У Верховній Раді України зареєстровано низку законопроектів, спрямованих на охорону довкілля загалом і його окремих компонентів та удосконалення системи управління в екологічній сфері (щодо посилення охорони екомережі, щодо невідкладних заходів із забезпечення екологічної безпеки держави та проведення екологічної модернізації підприємств, про встановлення мораторію на вирубку лісів та експорт лісо- та пиломатеріалів, щодо стимулювання використання альтернативних джерел електричної енергії, щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення вимог щодо поводження з відходами та благоустрою територій, про збереження ґрунтів та охорону їх родючості та ін.).

Міністерством екології та природних ресурсів України підготовлено та оприлюднено проекти регуляторних актів, а саме проект:

– Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про утилізацію транспортних засобів» щодо вилучення положень, пов’язаних зі сплатою екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів;
– Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання дозволів на здійснення операцій у сфері поводження з відходами, Порядку подання декларації про відходи та її форми».

Міністр екології та природних ресурсів Ігор Шевченко підписав наказ щодо зміни порядку забору проб баластних вод.
Крім того, Національним інститутом стратегічних досліджень при Президентові України оприлюднено проект Енергетичної стратегії України на період до 2035 року.

З метою реалізації заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом відбулося перше засідання міжвідомчої робочої групи щодо імплементації Директиви 2001/42/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 27 червня 2001 р. про оцінку наслідків окремих планів та програм для довкілля.

Докладніше:

2015_Jap_12_18W.pdf;
2015_Jap_19_25W.pdf.

Джерело інформації: http://www.rac.org.ua/dijalnist/weekly/archive/

Виставки в Україні

Анонси

2021

Програма німецько-української кооперації “Fit for Partnership with Germany”. Приєднуйтеся!