2016.07.18 – Принципи планування будинку без тепловтрат

Все йде до того, що всі городяни скоро переїдуть до села, скуплять дачні ділянки, побудують заміські будинки. Принципи ефективного енергозбереження прості і їх може використовувати кожний свідомий, хто створює свій особистий еколайф-стайл.

Завдання будинку – дарувати мешканцям влітку прохолоду, взимку – тепло і комфорт, і при цьому знизити споживання ресурсів.

Зараз торкнемося лише ефективного планування.

  1.  Вікна на північній стороні будинку – джерело тепловтрати. На «півночі» будівлі або зробіть вікно маленьким, або глуху стіну. Тут дуже зручно розміщувати господарські приміщення. Підсобні зони створюють додатковий буфер теплоізоляції.
  2. Спальні в східній частині будинку привчать до ранніх підйомів. Приміщення з великою кількістю природного світла дарують мешканцям бадьорість і гарний настрій з самого ранку. Якщо планується два поверхи, на першому на східній стороні зручно спланувати кухню.
  3. Вітальню краще планувати в західній частині будинку. Вікна, які залиті західним сонцем, налаштовують на позитивний лад та до кінця дня наповнюють будинок природним світлом.
  4. Зимові сади, дитячі кімнати та кімнати для літніх людей, а також домашні лабораторії, добре розміщуються у південній стороні будинку. Тут тепліше і більше можливості для контакту із сонячним світлом – цю частину будинку краще всього засклити по максимуму. Крім того, це знизить енерговитрати. Щоб врятувати інтер'єр від вигорання, а рослини від прямих сонячних променів, використовуйте жалюзі, наприклад, із сонячними панелями.
  5. Глухі вікна краще зберігають тепло. Але у всіх спальних та житлових приміщеннях слід встановлювати вікна з поворотним механізмом або з кватиркою, щоб забезпечити доступ свіжого повітря.
  6. Відокремлюйте вхід з вулиці тамбуром – це ще один теплоізоляційний буфер і господарське приміщення. Тут можна розміщувати все, що вам необхідно – від велосипеда та лиж до мішків з картоплею.
  7. Використовуйте екологічні матеріали, інноваційні рішення, новітні розробки у декоруванні будинку, та які не шкодять здоров'ю.
  8. Встановлюйте сонячні батареї для нагріву води й отримання електроенергії, плануйте обладнання системи опалення з допомогою енергії землі, вітрогенератори, а також енергозберігаючі пристрої і техніку.

Більше інформації на сайті: http://rodovid.me/soznatelnoe_potreblenie/principy-planirovki-doma-bez-teplopoter.html

Виставки в Україні

Анонси

2021

Програма німецько-української кооперації “Fit for Partnership with Germany”. Приєднуйтеся!