Оголошення
За наданням послуг з сертифікації товарів та оформлення висновків про походження для отримання ліцензії на експорт зернових звертайтесь за номером телефону 0508666056 Оксана ФЕДОТОВА, провідний фахівець УЕ і СТ
Кенія
Шановні пані та панове,
Інформую, що Посольство України в Республіці Кенія докладає зусилля з розвитку торговельно-економічних зв’язків та збільшення обсягів двосторонньої торгівлі товарами між країнами.
Так, 26 липня ц.р. за ініціативою української сторони було проведено зустріч Посла України та співробітників економічного відділу установи з Постійним Секретарем (посада прирівнюється до держсекретаря) Міністерства транспорту Республіки Кенія Сірусом Нжиру та з Директором з питань судноплавства Міністерства транспорту Петера К. Тхуо.
Під час зустрічі були обговорені перспективи подальшого розвитку двосторонніх відносин у сфері транспорту. У контексті раніше оприлюднених кенійською стороною планів щодо будівництва масштабного східно-африканського транспортного коридору – залізничної магістралі Момбаса – Найробі – Уганда, та нового проекту будівництва залізниці Ламу (Кенія) – Джуба (Південний Судан) – Ефіопія, було поінформовано про значні можливості українських виробників різноманітної транспортної продукції, зокрема ВАТ «Крюковський вагонобудівний завод», ДП «Чорноморнііпроект», Холдингової компанії «АвтоКрАЗ», ДП ВО «Південний машинобудівельний завод ім. А.М. Макарова», ОАО «Вадан Ярдс Океан», ДП «Суднобудівельний завод ім. 61 Комунара», ОАО «Дніпропетровський трубний завод». Посольством були підготовлені та передані кенійській стороні рекламні каталоги вищезазначених підприємств з наданням номенклатури виробництва, технічних можливостей та контактних даних підприємств. Було зазначено, що українські виробники могли б також постачати Кенії літаки цивільної авіації, великі вантажні автомобілі, автобуси, продукцію суднобудівної галузі, труби тощо.
С. Нжиру високо оцінив дружній характер відносин між Україною та Кенією і відзначив значний потенціал української промисловості. У контексті реалізації можливих двосторонніх проектів він зазначив, що Кенія реалізує проект технічного переоснащення у галузі громадського транспорту та зацікавлена в придбанні великих автобусів загального користування та іншого транспорту для будування інфраструктури столиці та передмістя. Зокрема, вантажних автомобілів, тракторів, кранів та іншій продукції за конкурентними цінами.
На думку Постійного Секретаря Міністерства транспорту Кенії, українських підприємців могло б також зацікавити розміщення в Кенії деяких спільних виробництв по складанню та сервісу автомобільної техніки, що відкрило б для них увесь регіональний Східно-африканський ринок.
У контексті укладання двосторонніх Угод домовлено, що кенійська сторона прискорить передачу на розгляд української сторони проект Угоди про співробітництво у морській сфері між Україною та Кенією. Також було зазначено, що на розгляді кенійської сторони знаходиться Меморандум про співробітництво між Миколаївським морським портом та кенійським портом Момбаса. Постійний Секретар визнав важливим підписання такого Меморандуму та запевнив українських представників у найскорішому опрацюванні зазначеного проекту.
Посилаючись на попередню зустріч зроблено наголос на важливості активізації співробітництва в гуманітарній сфері, яка сприяє поглибленню взаєморозуміння між народами обох країн і, таким чином, активізації діалогу і в інших галузях. Підкреслено, що Україна має значний освітянський і науковий потенціал, традиційно, протягом багатьох років успішно готує спеціалістів для країн Африки. У цьому контексті, С.Нжирі висловив зацікавленість у підготовці у морехідних училищах Одеси та Херсону кенійських фахівців. Крім того додав зацікавленість у прийнятті делегації українських фахівців у галузі морського господарства для проведення семінарів та бізнес-форумів.
Було узгоджено, що перший раунд переговорів між зацікавленими бізнесменами двох країн буде проведено під час бізнес-форму в м. Найробі (Кенія) в жовтні 2011 р.